Przegląd gwarancyjny

       W dniu 26.03.2013 (wtorek) roku na osiedlu Vis a Vis odbył się przegląd gwarancyjny przy udziale przedstawicieli YLC, MMJBUD, Zarządcy nieruchomości PGM, Zarządu Wspólnoty. Celem przeglądu było spisanie wszystkich nowych i starych usterek jakie powstały na osiedlu po okresie zimowym. Z powodu wciąż trzymającej zimy niestety nie udało się dokonać dokładnego przeglądu terenów zewnętrznych z powodu zalegającego śniegu. Główne usterki, które wpisano do protokołu występujące na terenie zewnętrznym to: uszkodzone bramy wjazdowe, popękana kostka brukowa, plamy na elewacji, skorodowana konstrukcja zadaszenia garażu, skorodowane barierki. Główne problemy pojawiające się w budynkach to: osiadanie wiatrołapów, odpadanie płytek i wilgoć w klatkach, odchodzenie struktury przy oknach, łuszcząca się powierzchnia jezdna w garażu, brak odpowiednich spadków w garażu.

Podczas zebrania udało się dokonać wstępnego odbioru instalacji SAP. Firma Aswent wykonane próbę pożarową symulującą zadziałanie systemu.

Po przyjściu do nas wiosny dokonamy jeszcze raz przeglądu budynku w celu spisania usterek, które teraz nie były widoczne. Przegląd w tym okresie był niezbędny z powodu konieczności podpisania przekazanie części wspólnych pomiędzy YLC, a Wspólnotą na którym umieścimy dotychczasowe usterki.